Maofeng zielona herbata w liściach 100 g

  • Zielona herbata w liściach 2x 50g
  • Oryginalna herbata z Chin
  • Dla wegan
  • Non GMO
  • Clean Label - Nie zawiera sztucznych dodatków, aromatów, barwników

Masz pytania?

Zapytaj sprzedawcę

(62) 767 8004

Wydaj jeszcze 150,00 zł aby uzyskać darmową dostawę!


Wyświetl historię cen produktu

Najniższa cena w ciągu ostatnich 30 dni

35,00 zł brutto
Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie


14 dni na zwrot

Towar można zwrócić przez 14 dni

Darmowa dostawa

Darmowa dostawa od 100 zł

Najlepsza jakość

Oferta najlepszych producentów

Zielona herbata jest najstarszą herbatą świata. W Chinach zielony napar to tradycja sięgająca blisko pięciu tysiącleci. Z początku była używana wyłącznie jako lekarstwo. Dopiero po kilku wiekach zaczęto doceniać jej walory smakowe Zielona herbata Huangshan MaoFeng to prawdziwy specjał wśród zielonych herbat. Jej srebrzysto-zielone listki wydzielają łagodnie kwiatowy aromat, zaokrąglony cieniem słodyczy. Zielony napar darzy ciepłem, daje poczucie spokoju i przytulności i z każdym łykiem rozwija swe łagodne zdrowotne walory. Chińscy i japońscy naukowcy wierzą, że odkryli w zielonej herbacie tajemnicę przedłużonej młodości.

Wskazania:

Przygotowanie dobrej herbaty jest domeną skrytych porad i magicznych rytuałów. Odpowiednia ilość suszu, temperatura wody i czas zaparzania są czynnikami, które w decydujący sposób wpływają na smak naparu. Zielona herbata parzona 3 minuty wykazuje działanie pobudzające, a kilka minut dłużej – uspokaja.

Sposób przygotowania:

Na 1 litr wody z reguły stosuje się 11-13 gramów suszu (łyżeczka to ok. 3 g). Herbatę należy zalać wodą o temperaturze ok. 75°C i parzyć maksymalnie do 5 minut. Dłuższe zaparzanie zmieni smak naparu, czyniąc go gorzkim i nieprzyjemnym. Dlatego zaleca się używać specjalnych kubków z sitkiem, zaparzaczek, czajniczków lub papierowych filtrów, które umożliwią wyciągnięcie suszu w odpowiednim czasie. Te same liście herbaty zaparzać można dwu lub trzykrotnie. W efekcie otrzymamy napar w pełni rozwijający swoje walory smakowe i zapachowe.

Na trwałość herbaty ma wpływ odpowiednie jej przechowywanie. Herbatę należy przechowywać w szczelnie zamykanych naczyniach, z dala od silnie pachnących produktów.

Składniki: Zielona Herbata Huangshan MaoFeng.

Clean Label  czysta etykieta- przejrzyste zasady

Produkty bez zbędnych dodatków. 

Copyright© 2022
Ginseng Poland. Wszelkie Prawa Zastrzeżone. All Rights Reserved.

Kopiowanie i używanie treści (opisy i zdjęcia) jest dozwolone jedynie za zgodą Ginseng Poland.