Spirulina

Arthrospira platensis, powszechnie znana jako spirulina, wykazuje szereg właściwości zdrowotnych, dlatego jej spożywanie cieszy się coraz większą popularnością praktycznie na całym świecie. Ta niewielka cyjanobakteria jest przyjazna dla środowiska naturalnego i bywa wykorzystywana nie tylko jako dodatek do zbilansowanej diety. Można ją również spotkać w różnego rodzaju kosmetykach.

Spirulina

Jest 4 produktów.

Pokazano 1-4 z 4 pozycji

Aktywne filtry

Spirulina w proszku

Arthrospira platensis wykazuje m.in. działanie bakteriobójcze. Jej obecność wpływa na ograniczenie rozwoju wybranych bakterii z grupy Gram-dodatnich i Gram-ujemnych. Ponadto, pomaga utrzymać prawidłowy poziom glukozy we krwi. Jest to szczególnie ważne w przypadku cukrzyków. Kolejne właściwości prozdrowotne są związane z mikroflorą jelitową. Pozytywnie wpływa na jej rozwój, dzięki czemu poprawia się wchłanianie składników odżywczych dostarczanych do organizmu wraz z pożywieniem. W asortymencie naszego sklepu dostępna jest zarówno w proszku, jak i w formie kapsułek lub łatwych do połknięcia tabletek.

Spirulina - alga morska

Opisywany produkt to bardzo popularna roślina, a konkretniej alga morska. Wymieniana często jako superfoods, bo jej skład robi wrażenie. Spożywana jest chętnie przez wegan i wegetarian, bo w 60-70% to super wartościowe białko, ale nie tylko oni ją wybierają. Skład spiruliny dostępnej w tej kategorii charakteryzuje czysta etykieta. Oferujemy wyłącznie produkty sprawdzone przez akredytowane jednostki, dzięki czemu masz pewność, że wybierasz najwyższej jakości spirulinę, której właściwości zostały potwierdzone badaniami. Bez względu na postać (proszek, kapsułki bądź tabletki), nasza spirulina charakteryzuje się wysoką biodostępnością, gwarantującą szybkie wchłanianie cennych składników odżywczych.

Zawiera również beta-karoten, kwas foliowy, żelazo, cynk, mangan, selen, miedź, szereg witamin, fikocyjanina, bioflawonoidy, chlorofil i kilka innych rzeczy, które sprawiają, że odżywia. Spirulina Pacifica® oraz Spirulina Natural® firmy Earthrise® mają bardzo wysoką zawartość substancji odżywczych, którą zawdzięczają nie tylko swojej unikalnej strukturze, ale również warunkom, w jakich są hodowane - Kailua Kona na Hawajach, USA oraz Pustynia Sonora w południowo-wschodniej Kalifornii. Cyanotech Corporation i Earthrise Nutritional to aktualnie największe na świecie firmy produkujące spirulinę. Opatentowany proces suszenia i tabletkowania dostarcza naturalną, wegetariańską i wegańską spirulinę. Wybierając produkty w naszym sklepie, otrzymujesz pełnowartościowy suplement, który zanim trafił do szerokiej sprzedaży, został poddany rygorystycznym testom jakościowym. Ponadto, cały proces produkcji jest skrupulatnie monitorowany, dzięki czemu finalny produkt wyróżnia się perfekcyjną czystością. Jeśli więc Twój organizm potrzebuje wzmocnienia, daj mu trochę alg!

Spirulina - skondensowana dawka witamin

Oprócz wspomnianych mikro i makro elementów, jest również niezwykle bogata w witaminy. Warto dodać, że te związki chemiczne wyróżniają się wysoką przyswajalnością.

  • Jest bogata m.in. w witaminę A, w postaci Beta karotenu, która jest niezwykle ważna w prawidłowym funkcjonowaniu układu odpornościowego człowieka. Ponadto, bierze udział w metabolizowaniu żelaza, a także pozytywnie wpływa na stan błon śluzowych. Witamina A korzystnie oddziaływuje na skórę oraz pomaga utrzymać prawidłowe widzenie.
  • W spiruline znajduje się również witamina B12 - szczególnie ważna dla osób, które zrezygnowały z jedzenia produktów odzwierzęcych. Witamina B12 jest niezwykle ważna w prawidłowym funkcjonowaniu układu nerwowego. Ponadto, bierze aktywny udział w procesie tworzenia czerwonych krwinek. Redukuje zmęczenie i wpływa na działanie metabolizmu energetycznego.
  • Z kolei witamina K jest bardzo istotna dla zachowania zdrowego układu kostnego. Dodatkowo bierze udział w procesie odpowiedzialnym za krzepnięcie krwi.

Arthrospira platensis w postaci suplementu diety może być stosowana przez cały rok. W asortymencie naszego sklepu znajdziesz produkty GMO FREE, dzięki czemu masz pewność, że są w czystej, naturalnej postaci, bez zbędnych dodatków.

Spirulina w diecie

Algi to może nie najsmaczniejsza rzecz pod słońcem. Nic więc dziwnego, że spirulina w formie kapsułek czy tabletek jest tak popularna. Po spirulinę możemy sięgać cały rok. Szczególnie zimą, kiedy czujemy się przemęczeni, nie ma dostępu do świeżych warzyw, a aura nie dodaje energii. Spirulina to świetny dodatek dla osób szukających dużej dawki roślinnego białka, na dietach redukcyjnych, dla aktywnych. Potwierdzamy, że spirulinę kupujemy z najlepszych, bezpiecznych źródeł, bezpośrednio od producenta z Kalifornii lub Hawajów. Jest to więc źródło bardzo sprawdzone. W sklepie znajdziecie zarówno spirulinę w tabletkach, kapsułkach (wystarczy popić wodą), jak i spirulinę w proszku (możecie dodać do zdrowych koktajli) - wybierzcie rozwiązanie, które u Was sprawdza się najlepiej.

https://ktomalek.pl/blog/spirulina-dlaczego-warto-jesc-algi/w-192

https://lekarzebezkolejki.pl/blog/spirulina-alga-o-wielu-zdrowotnych-wlasciwosciach/w-491

https://bonavita.pl/spirulina-dzialanie-spirulina-na-wlosy-twarz

https://www.spirulina.pl/spirulina/spirulina-w-ciazy-dlaczego-warto-ja-przyjmowac.html

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5274660/

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC5577592/

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4828654/