Kleszczołapki

Choć największa aktywność kleszczy przypada na czerwiec, to w praktyce ryzyko ugryzienia występuje od marca do października, a nawet listopada. Kleszcze pospolite występują nie tylko w lasach, ale również na łąkach, w parkach i ogródkach działkowych. Polują na ofiary na obrzeżach lasów, a także na ścieżkach leśnych i miejscach, w których często gromadzą się zwierzęta. Usuwanie kleszcza to bezpieczny proces, pod warunkiem, że wykonamy go prawidłowo. Aby uniknąć niebezpiecznych sytuacji, warto zainwestować w produkty od sprawdzonych producentów.

Kleszczołapki

Jest 3 produktów.

Pokazano 1-3 z 3 pozycji

Aktywne filtry

Kleszczołapki do usuwania kleszczy

Ugryzienie kleszcza może wiązać się z ryzykiem zachorowania na poważne choroby, takie jak borelioza lub kleszczowe zapalenie mózgu. Gdy tylko zauważymy, że kleszcz znajduje się na naszej skórze, należy go jak najszybciej usunąć. Jednym z najskuteczniejszych sposobów są kleszczołapki Tick Twister, przeznaczone do bezpiecznego pozbywania się tych pajęczaków, bez względu na ich wielkość. W opakowaniu znajdują się dwa haczyki, dzięki którym usuwanie kleszczy jest całkowicie bezpieczne, nawet w trudno dostępnych miejscach, takich jak ucho. Dzięki zastosowaniu żywicy polimerowej, haczyki nie zużywają się i nie łamią. Ponadto, są w pełni odporne na alkohol, rozpuszczalniki i inne substancje.

Kleszczołapki dla psa i kota

Usuwanie kleszczy ze zwierząt domowych to jeden z obowiązków właściciela. Kleszczołapki mogą być z powodzeniem używane zarówno w przypadku ludzi, jak i zwierząt. W tej kategorii oferujemy również modele typu ClipBox, w formie breloczka, który można np. przypiąć do kluczy. Niewielkie rozmiary i niska waga sprawiają, że można zabrać go ze sobą praktycznie wszędzie. Gdy tylko zauważymy kleszcza, możemy szybko zainterweniować i ograniczyć ryzyko niebezpiecznych powikłań do minimum. Kleszczołapki typu ClipBox mają wpięte haczyki, dzięki którym można skutecznie usunąć kleszcza z każdego miejsca. Warto pamiętać, że po wyciągnięciu pajęczaka należy dokładnie zdezynfekować miejsce np. wodą utlenioną.