Żeń-szeń - dlaczego on?

Opublikowano : 2020-05-18 07:13:08
Kategoria : Strefa wiedzy , Suplementacja , Zdrowe odżywianie

Żeń-szeń - dlaczego on?

Żeń-szeń, korzeń Ginseng, korzeń życia, wszechlek - to wszystko nazwy jednej, małej i niepozornej roślinki (a w zasadzie jej korzenia), która w medycynie istnieje już od 4 tysięcy lat. Są badania naukowe, jest tradycja ludowa, ale jest też moje prywatne doświadczenie i całej mojej rodziny. W końcu nie bez powodu od żeń-szenia wzięła nazwę moja rodzinna firma - od niego wszystko się zaczęło. Ma naprawdę świetne właściwości jako adaptogen!

Co o żeń-szeniu mówi historia?

Historia żeń-szenia sięga 4-5 tysięcy lat wstecz - w zależności od źródła. Ta roślina była wykorzystywana szczególnie w Azji, jako lek na pamięć, koncentrację, serce i potencję. Dziś wiadomo, że za jego wiele cudownych właściwości odpowiedzialne są przede wszystkim ginsenozydy, których w jego korzeniu jest prawdziwe bogactwo. 

Żeń-szeń wskazania - dla kogo?

Wskazaniem do stosowania żeń-szenia są chwile osłabienia fizycznego lub psychicznego, a także wsparcie organizmu w budowaniu odporności,  po chorobie, w trakcie rekonwalescencji. Zalecany jest też osobom starszym, zapracowanym, uprawiającym sport. Ja biorę żeń-szeń dość regularnie ale z  przerwami. Dlaczego? Bo działa na mnie pozytywnie, wzmacnia, odżywia, a prowadząc własny dom, firmę i z milionami spraw na głowie, potrzebuję takiego roślinnego “dopalacza”. Wy żeń-szeń możecie stosować po chorobach, przed sezonem infekcji, przed maturą, w trudnym okresie w pracy czy po prostu, w okresie przesilenia. Pamiętajcie tylko, że jest to produkt roślinny i należy używać go regularnie:)

Żeń-szeń przeciwwskazania - bo jak jest za, to musi być i przeciw

Żeń-szenia nie mogą przyjmować dzieci, kobiety w ciąży i kobiety karmiące, osoby z podwyższonym ciśnieniem. Nie może być również stosowany z niektórymi lekami, takimi jak insulina i leki przeciwcukrzycowe (bo żeń-szeń również obniża glukozę we krwi) i wieloma innymi. Jeśli macie wątpliwości najlepiej skonsultować się z lekarzem.

Żeń-szeń dawkowanie

Żeń-szeń można przyjmować maksymalnie 2-3 miesiące, a po każdym takim okresie należy zrobić co najmniej 2 tygodnie, a najlepiej,  miesiąc przerwy. Ja każdy suplement traktuję podobnie, bez względu na to, czy jest wskazanie czy nie - uważam, że żonglowanie w superfoodsach jest bardzo ważne i potrzebne, żeby organizm odpoczął od takiego “dopingu” :)

Czy to Cię zachęciło? Chcesz wypróbować działanie żeń-szenia na własnej skórze?

Zapraszam tutaj :)