Tradycyjna medycyna chińska dostępna dziś

Opublikowano : 2020-10-08 09:34:54
Kategoria : Strefa wiedzy , Suplementacja , Zdrowe odżywianie

Tradycyjna medycyna chińska dostępna dziś

Akupunktura, akupresura, ćwiczenia Qigong, dieta i przede wszystkim ziołolecznictwo to podstawy tradycyjnej medycyny chińskiej, która liczy ponad 3500 lat. Obecnie z jej dobrodziejstw korzystają nie tylko Chińczycy i mieszkańcy Azji, ale również osoby z całego świata, które chcą cieszyć się długim i zdrowym życiem.

Tradycyjna medycyna chińska dostępna dla każdego

Na rynku można znaleźć ogromny wybór suplementów diety, jednak niewiele z ich jest przebadanych nie tylko pod kątem jakości, ale również skuteczności. Produkty firmy GINSENG POLAND, w tym np. żeń-szeń czy kordyceps zostały sprawdzone przez akredytowane jednostki, specjalizujące się w ocenie jakości m.in. suplementów diety. TCM można określić jako terapię holistyczną, wpływającą nie tylko na samopoczucie fizyczne, ale również psychiczne. Warto zaznaczyć, że jeszcze niedawno medycyna chińska kojarzyła się z czymś tajemniczym, egzotycznym i całkowicie wykluczającym się z tradycyjnymi sposobami leczenia, znanymi na Zachodzie. Okazuje się jednak, że zdrowa dieta, komfort psychiczny oraz ogólne dobre samopoczucie mogą być wynikiem połączenia tego co najlepsze w obu dziedzinach. Jest to podejście charakterystyczne dla medycyny integralnej.

Suplementy diety, które wykorzystuje tradycyjna medycyna chińska

Zdrowe odżywianie to niezwykle ważny element, na jakim bazuje medycyna chińska. Według wschodnich teorii, odpowiednio dobrana dieta wzmacnia ciało człowieka oraz jego organy, a także jest w stanie utrzymać wewnętrzną równowagę. Jest jednocześnie ukierunkowana na działanie profilaktyczne, a w sytuacji gdy zachorujemy - na przywrócenie utraconej harmonii. Jakie są najpopularniejsze wykorzystywane składniki?

  • Ginseng - znany szerzej jako żeń-szeń, to jeden z najważniejszych składników, jakie wykorzystuje tradycyjna medycyna chińska. Jego działanie jest znane już od ponad 4000 lat. Obecnie jest dostępny jako suplement diety polecany osobom, które zmagają się ze spadkami energii, problemami z koncentracją czy silnym stresem.
  • Kordyceps - to gatunek grzyba, który również jest znany w Chinach od tysięcy lat. Wykorzystuje się go na wiele sposobów, jako środek pomagający w różnego rodzaju dolegliwościach, m.in. cukrzycy, astmie czy zapaleniu wątroby. Na Zachodzie jest znany jako suplement diety wpływający na poprawę libido. Z tego względu często określa się go jako himalajską viagrę.
  • Kurkuma - to popularna roślina, którą często stosuje się w formie sproszkowanej do przyprawiania dań. Niestety w takiej postaci jest trudno przyswajalna, a co za tym idzie, nie jesteśmy w stanie w pełni wykorzystać jej potencjału. Kurkuma to zaś niezwykle skuteczny antyoksydant, wyróżniający się silnym działaniem przeciwzapalnym, pomagając w różnego rodzaju infekcjach bakteryjnych i grzybiczych. Chcąc mieć pewność, że czerpiemy maksymalnie z jej możliwości, warto zdecydować się na uzupełnienie diety o suplement, którego działanie zostało wzmocnione dzięki piperynie.

Utrzymywanie organizmu w zdrowym stanie to absolutna podstawa medycyny chińskiej. Jeśli to również jest Twoim celem, warto czerpać z jej dobrodziejstw i działać profilaktycznie, wykorzystując m.in. wysokiej jakości produkty, jako uzupełnienie codziennej diety.

Bibliografia:

https://ktociewyleczy.pl/wiedza/leczenie/terapie-naturalne/5477-10-skarbow-medycyny-chinskiej

http://medycynaintegralna.pl/medycyna-chinska/