O suplementacji - jak ja to robię?

Opublikowano : 2020-05-16 07:12:05
Kategoria : Strefa wiedzy , Suplementacja

O suplementacji - jak ja to robię?

Suplementy diety - jak to się u mnie zaczęło?


Ginseng to rodzinna firma, stąd nic dziwnego, że z superfoodsami i suplementami mam do czynienia niemal od zawsze. W moim domu była to po prostu naturalna konsekwencja prowadzenia zdrowego trybu życia, który sprawia, że masz ochotę na więcej i zadajesz sobie pytania o dodatkowe składniki diety, które mogą wzmocnić Twój organizm. Zaczęło się od żeń-szenia, dziś mam jednak za sobą wiele różnych testów na sobie, z różnymi tego efektami - w końcu na każdego działa coś innego


Ale wracając do tematu…

W suplementach i superfoodsach ważny jest skład. Kiedy zaczynasz ze zdrowym stylem życia, często masz ochotę wykupić pół sklepu. Tyle witamin, tyle składników, wszystkiego przecież potrzebujesz. Warto jednak postawić na jakość a nie na ilość, poczytać etykietę, sprawdzić zawartość, porozmawiać z Panią ze sklepu zielarskiego. Ja mam już swoja metodę. Przyjmuje suplementy regularnie, robię przerwy,  czasem przyjmuje dany suplement tylko przez jakiś czas, raz w roku. Olej z czarnuszki pije tylko jesienią, kiedy szykuje się na infekcje. Omega 3 i omega 6 przyjmuję cały czas.  Żeń-szeń, jako jego fanka i entuzjastka, przyjmuje praktycznie cały rok, ale z przerwami, czyli miesiąc przyjmowania i 2 tygodnie przerwy. Czasem odpuszczam sobie nawet na dwa miesiące i to też jest OK :) A więc: przerwy, rozsądek, umiar, nie wszystko naraz i regularne przerwy oraz odpoczynek od suplementów w ogóle (np. przez okres wakacji) jest bardzo wskazany i przeze mnie praktykowany ;) Regularnie również robię morfologię i po prostu wiem, jakich składników mi brakuje. 

Lubię nowości

Regularnie eksperymentuję. Kiedy kończy mi się jeden składnik (np. ekstrakt z czerwonego winogrona), zamawiam następny, którego nie próbowałam. Dobieram je też względem samopoczucia, np. kiedy mam intensywny okres w pracy, kiedy brakuje jakiegoś składnika w mojej diecie, bo np. jest zima... Oczywiście, nie jest to jedyna rzecz, którą robię (zdrowa dieta i wysiłek fizyczny to u mnie podstawa!), ale wspieram się suplementami i naturalnymi wzmacniaczami - nie wyobrażam sobie mojej kuchni bez octu jabłkowego, czosnku, kiszonek, imbiru i kurkumy! 

Dlatego, jeśli...zastanawiasz się nad stosowaniem suplementów, a nie wiesz od czego zacząć możesz  najpierw sprawdzić  niedobory lub porozmawiać z lekarzem.  Dbaj o fundamenty zdrowia, suplementy i superfoods będą uzupełnieniem Twojej diety.